Modele rozprawki

Rozprawki Można również podzielić na (Przyście 2004:132-133): innym Przykładem potwierdzającym tezę zawartą nous wstępie pracy będzie utwór “Mały książę”. Antoine de Saint Exupéry Poznań je czytelników z wieloma bohaterami, których tytułowy Bohater odwiedza na swych planetach. Jednym z nich jest Pijak. W rozmowie w Małym księciem otwarcie przyznaje, pije iż, Żeby zapomnieć o tym, że się wstydzi… A wstydzi się, rzecz Jasna, Tego, że pije. Jak widzimy pijaństwo ukazane Tutaj jest jako Wada, która wręcz więzi człowieka, nie pozwalając MU na zerwanie z nałogiem. Nawet świadomość wstydu jest zbyt słaba, par pomóc bohaterowi Wyjść z tego błędnego Koła. Mały książę nie rozumie Pijaka. Oczywiście “Mały książę” à baśń Filozoficzna, która odkrywa Wiele prawd moralnych dotyczących ludzi. Literacki obraz dorosłych widziany z Perspektywy dziecka jest Smutny, ALE Prawdziwy.

Autor – uczeń, maturzysta – Powinien poprzeć swoją tezę trzema argumentami. TEZA I JEJ UZASADNIENIE są warunkiem poprawności pracy. Argumentów może być więcej, ALE nie Musi, Praca aucune OD Ciebie Trzech opisanych przykładów potwierdzających twoją tezę. Skoncentruj się na zrozumieniu tematu i analizie fragmentu. Zajmij się opowiedzeniem treści Pod dzielenie potwierdzającym tezę. Zrób à szczegółowo. W trakcie Pisania bowiem Może okazać się, że nie znasz cytowanej lektury a postawiona Teza z żadną inną ci się nie kojarzy-Zatem nie odwołasz się ne całości i innej lektury. DLATEGO: Przed maturą powtórz, opanuj, utrwal znajomość lektur obowiązkowych z gwiazdką je ne nich się odwołuj. Czy Można nie wierzyć w słuszność twierdzenia: “… “? Uważam, że przedstawione argumenty nie dają ku temu podstaw.

Przykładem postaci, która próbuje odkupić swoje winy, Jest także Gerry Conlon z filmu “W Imię jeu Ojca”. À młody Irlandczyk mający na sumieniu drobne przestępstwa, które martwią jego Ojca Giuseppe. W wyniku niefrasobliwości Gerry Zostaje przez anglais władze niesłusznie oskarżony o Udział w zamachu bombowym je po brutalnym śledztwie Skazany na karę wieloletniego więzienia. Do więzienia trafia także jego Ojciec, ze względu na SWW spoki pobożność Bà ący OD lat obiektem drwin gerry`ego, qui widzi w nich tylko naiwność i uległość.